Sposób na kreta i nornicę w ogrodzie

Sposób na kreta i nornicę w ogrodzie

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynają się obowiązki w ogródkach. Przycinamy gałęzie drzew oraz krzewów owocowych i ozdobnych. Sadzimy rośliny na żywopłoty czy rabatki, zakładamy trawniki. Jednakże, oprócz ogrodników, mozolne dzieło tworzą także stworzenia mieszkające pod powierzchnią ziemi – krety oraz nornice. Aktywność tych stworzeń nie zdoła umknąć niczyjej uwadze.

Kret

Kret czy nornica tworzą kopczyki na powierzchni ziemi, co zwykle nie zachwyca nikogo. Wielu ludzi denerwuje się z powodu krecich górek w ogrodzie, przeszkadzają one cieszyć się urodą pielęgnowanego skwerku, a szkodniki ryjące ziemię irytują tych, którzy ciężko napracowali się przy zakładaniu trawnika. Amatorzy wprost zadziwiają swoimi pomysłami na pozbycie się niszczycieli ze swoich terenów.

Jako jeden z popularnych sposobów uważa się wsadzenie do gruntu patyka, i nabicie na patyk opróżnionej puszki aluminiowej.

Opakowanie kołysane każdym podmuchem wiatru wywołuje drżenie, co poprzez patyk przechodzi do gleby, by odstraszyć zwierzęta. Zarówno efekt jak i piękno tej metody nie zachwycają. Drugi sposób uważa się za zdecydowanie bardziej radykalny, gdyż wymaga użycia trucizny. Preparat wsypuje się bezpośrednio do podziemnych korytarzy tworzonych przez szkodniki.

Niestety nie zapobiega to tworzeniu krecich kopców, lecz zabijamy stworzenie, które i tak zdoła zniszczyć trawnik na działce.

sposób na kreta

Wypróbowaną oraz niezawodną metodą zwalczania krecich kopczyków, a także nie wpuszczania na działkę kretów lub nornic jest rozłożenie pod obszarem całego ogrodu siatki przeciw kretom, zwaną również siatką pod trawnik. Konstrukcję należy rozłożyć na całym terenie działki, nie dopuszczając do powstawania przerw pomiędzy końcami jej odcinków. Siatkę zasypujemy ok 10 centymetrową warstwą gleby, na której wysiewamy trawę.

Siatki są produkowane z materiału sztucznego PCV, więc nie butwieją, nie rozkładają się, nie rdzewieją, a pod ziemią przetrwają nawet kilka dekad, niezawodnie zabezpieczając teren przed szkodnikami.

Inne posty